Uçuş görevlisi olarak hızlı ve heyecan verici kariyerde çalışmak için ihtiyacınız olan temeli edinin! Bu programda müşteri hizmetleri, güvenlik ve uçak sistemleri konusunda eğitim alacaksınız. Tüm büyük havayollarına gerekenlere sahip olduğunuzu göstermek için bu programdan, Gelişmiş İlk Yardım, Doğru Hizmet ve Gıda Güvenliği Sertifikasyonu gibi birçok yararlı kimlik belgesiyle ayrılıyorsunuz.

Bu programı başarıyla tamamlayan öğrenciler, Uçuş Görevlisi Diplomasına ek olarak aşağıdaki Sertifikaları da alacaklardır:

1. Zenginleştirilmiş Akademi
2. Gıda güvenliği seviyesi 1
3. Doğru Servis
4. Standart İlk Yardım
5. Engelli
Yolculara Yardım 6. WHMIS

Uçuş Görevlisi Diploması

Toplam program süresi 240 saat (12 hafta)

FLHT 100 – Kişisel Farkındalık
Kişisel güçlü yönleri, zayıf noktaları, değerleri, inançları, olgunluğu, dürüstlüğü, duygusal kontrolü ve güç sorunlarını keşfedin. Kültürel farklılıklar, ahlaki standartlar ve siyasi beklentiler gibi yurtdışına seyahat ederken karşılaşılabilecek zorluklar tartışılacaktır.
FLHT 101 – Liderlik Liderlik
ve bunun bir bireyin yaşamının profesyonel ve kişisel yönleriyle nasıl ilişkili olduğu hakkında bilgi edinin.
FLHT 102 – Ekip Oluşturma
Bir kişinin üretken ekip çalışması davranışında bulunmasını sağlayan temel bileşenleri ve iletişim çemberinde ve sonuçlanabilecek çatışma döngüsünde diğerlerinin davranışlarını nasıl yöneteceğini öğrenin.
FLHT 103 – Profesyonel Gelişim
Bu kurs, özgeçmiş yazma, iş başvurusu kapak mektupları, iş kaynakları ve mülakat becerileri dahil olmak üzere mesleki gelişimin tüm yönlerini kapsar.
FLHT 104 – Engelli Yolculara Yardım Etme Engelli
konuklarla ve toplumun diğer üyeleriyle çalışmak için olumlu ve profesyonel bir şekilde nasıl anlayacağınız ve katkıda bulunacağınız konusunda bir bakış açısı kazanın.
FLHT 105 – Öğrenci Proje Sunumu
Havayolu endüstrisi hakkında bilginizi ilerletmenize yardımcı olmak için tasarlanan, bir havayolu seçmeniz, havayolunu araştırmanız ve sınıfa ayrıntılı bir sunum yapmanız istenecektir.
FLHT 106 – Kültürel Alan Gezisi Şehrimizdeki
çok kültürlülüğü tanıyın. Birinci Milletlerin varlığı ve bunun dünya çapında tanınırlık kazanan Vancouver’daki turizmle ilgisi hakkında bilgi edinin. Bu kurs size kendi şehrinizi bir turistin gözünden görme fırsatı verir.
FLHT 107 – Kişisel Farkındalık
Havayollarının aradığı profesyonel imajın gelişimi hakkında size bilgi verirken, özgüveni ve öz saygıyı arttırmak için tasarlanmıştır.
FDSF 100 – Temel Gıda Güvenliği
Konaklama sektöründe özellikle yiyecek ve içecek departmanlarında gıda güvenliği yönetmeliklerine nasıl uyulacağını öğrenin.
SRIR 100 – Doğru Servis Etme Alkol servisi için
gerekli sertifika, Doğru Servis Etme size alkol servisiyle ilgili önemli rolleri ve sorumlulukları nasıl yerine getireceğinizi öğretir.
STFA 100 – CPR ‘C’ & AED ile Standart İlk Yardım
Bu kurs, öğrencileri hem uçakta hem de uçakta karşılaşabilecekleri acil tıbbi durumlara ilk müdahaleci olarak nasıl tepki gösterecekleri konusunda eğitir.
FLHT 200 – Havayolu Endüstrisine Giriş Şu konularda
her şeyi öğrenin: havayolu terminolojisi, uçuş görevlisinin tarihi, 24 saatlik saat, fonetik alfabe, zaman dilimleri, uçuş süresinin hesaplanması, IATA şehir kodları, havayolu 2 harf kodları, uçuş faktörleri, havacılık düzenleyici kurumlar ve bir Uçuş perspektifine göre uçuş olaylarının kronolojik sıralaması.
FLHT 201 – Uçak Güvenliği ve Kritik Olay Eğitimi Hava
aracının, mürettebatın ve yolcuların güvenliğini tehdit edebilecek durumları belirlemeyi ve yönetmeyi öğrenin.
FLHT 202 – Kabin İtfaiyesi Yangın
türlerinin tanımlanması, yangın algılama ve yangınla mücadele sistemleri, mevcut ekipmanlar ve uçakta ve uçak dışında yangınla mücadele prosedürleri hakkında bilgi sağlar.
FLHT 203 – Uçak Sistemleri
Bu derste Boeing 737-700, Airbus 320, Boeing 767-300, Boeing 747-400 çalışılacaktır. Her uçak için şunları öğreneceksiniz: kabin kapılarının ve kanat üstü çıkışların çalışması, mutfak elektrik sistemleri, oksijen sistemleri, acil durum aydınlatması, iletişim sistemleri, ana paneller/yönetmelik işaretleri, yolcu koltukları/kontrolleri ve tuvaletler.
FLHT 204 – Airport Familiarization Seminar
Şehir içindeki bir Uluslararası Havalimanı’nın yerleşim düzeni ve sunulan hizmetlere aşina olmanızı sağlar.
FLHT 205 – Güvenlik ve Servis Anonsları
Bir uçakta genel seslendirme sistemlerini kullanarak gösterilerin nasıl yapılacağına, duyuruların nasıl yapılacağına ilişkin genel yönergeler hakkında bilgi sağlar.
FLHT 206 – Aviation Company Seminar Training
Çalışılan kurs konusuyla ilgili yerinde ziyaretler yoluyla sizi havacılık endüstrisi ve/veya uçuş görevlisi rolüyle tanıştırır .
FLHT 207 – Acil Durum Prosedürleri Eğitimi
Farklı tahliye türleri, mürettebat sorumlulukları ve acil durum ve tahliye durumlarındaki prosedürler hakkında bilgi edinin. Karada ve suda tahliye prosedürleri. İlk Yardım Eğitimi: Bu kursun başarıyla tamamlanması, CPR seviyesi C ve AED ile Standart İlk Yardım sertifikası almayı içerecektir.
FLHT 208 – Uçakta Servis Prosedürleri, Bloklar ve Eşleştirmeler
Havayolları tarafından endüstri genelinde sunulan, şarap takdiri ve servisi de dahil olmak üzere çeşitli uçak içi hizmetler hakkında genel bilgi edinin .
FLHT 209 – Final Sınavı