Altı aydan uzun süredir okuyan uluslararası bir öğrenci olarak, Kanada’da okumak için bir izne ihtiyacınız olacak. Çoğu ülke için giriş vizesi de gerekecektir. Bir çalışma izni başvurusu göndermeden önce, şunlara ihtiyacınız olacak:

  • DLI numaramızla ILAC International College’dan bir kabul mektubu (Vancouver – 0110957942277 / Toronto – 019319417742)
  • ILAC International College’da okurken kendinizi destekleyebileceğinizin mali kanıtı (öğrenim ücretleri ve geçim masrafları)
  • Gerekirse tıbbi muayene
  • Biyometrik bilgiler,

Örnek Study Permit

Kampüs Dışı Çalışma 

26 hafta veya daha uzun süreli tam zamanlı programlara kayıtlı uluslararası öğrenciler, eğitimlerinin bir parçası olarak haftada 20 saate kadar kampüs dışında çalışmaya hak kazanırlar.

Kooperatif Çalışma İzni

Çalışmanız bir kooperatif veya işe yerleştirme içeriyorsa, tüm uluslararası öğrencilerin bir kooperatif çalışma izninin yanı sıra bir çalışma iznine başvurmaları gerekir. Çalışma izninin yanı sıra kooperatif çalışma izni başvurusunu da sunmalısınız. Bu belge, kooperatif işe yerleştirme sırasında tam zamanlı çalışmanıza izin verecektir ve kooperatif bileşeniniz başlamadan önce izni göstermeniz gerekir.

Detaylı Bilgi Almak İçin: https://www.kanadakulturmerkezi.com/kanada-ogrenci-vizesi/

ILAC International College, öğrenciler adına vize ve izin başvurusunda bulunabilir mi?

Hayır, Kanada öğrenci vizesi başvurunuzu Kanada Kültür Merkezi ile gerçekleştirebilirsiniz.

ILAC International College öğrencilerinin programa kaydolmak için hangi izinlere ihtiyacı var?

İşbirliği yapılan programlar:

Öğrencinin, çalışabileceğini teyit eden bir çalışma iznine ve bir Co-op Çalışma iznine ihtiyacı vardır.

İşbirliği olmayan programlar:

Öğrencinin yalnızca çalışabileceğini onaylayan bir açıklama ile bir Çalışma İznine ihtiyacı vardır.

Öğrenciler bu belgeleri ne zaman alırlar?

Öğrenciler bu belgeleri Kanada'ya girdiklerinde havalimanındaki veya kara sınırındaki Göçmenlik Görevlisinden alacaklardır. Öğrenim izni başvurularının Kanada dışındaki bir vize ofisi tarafından onaylandığını kanıtlayan belgeleri göstermeleri gerekir.

Öğrenci Kanada'ya girişte her iki belgeyi de alacak mı?

Öğrenci her iki belge için de yurtdışındaki bir vize ofisine başvurduysa, Kanada'ya girişte her iki belgeyi de alması muhtemeldir. Bununla birlikte, göçmenlik görevlisi yalnızca öğrenim iznini vermeye karar verebilir ve öğrencinin programın kooperatif bileşenini başlatacağı tarihe yakın bir tarihte çalışma izni başvurusunda bulunmasını isteyebilir.

Öğrenci sadece çalışma izni için başvurduysa, kooperatif çalışma izninin verilmesi olası değildir.

Öğrenciler kooperatif çalışma iznine nasıl başvurur?

İlk kez bir öğrenim izni için başvuruyorlarsa, ayrı bir başvuru formu doldurmaları gerekmez; ancak başvuruları ile birlikte programın çalışma izni gerektirdiğini teyit eden bir yazı göndermeleri gerekmektedir. Bu belge, ILAC International College Kabul Mektubu'nun 2. sayfasında bulunabilir .

Halihazırda Kanada'dayken başvuruyorlarsa, aşağıdakilerden birine başvurmaları gerekir:

- Çalışma izninin uzatılması ve formda kooperatif çalışma iznine ihtiyaç duyduklarını belirtin; veya
- Kanada içinde çalışma izni, gerekli izin türünün bir “kooperatif çalışma izni” olduğunu gösterir.

Öğrenci ILAC International College programının ön koşulu olarak 6 aydan kısa bir İngilizce programını tamamlıyorsa ne olur?

Yapılacak en iyi şey, yurtdışındaki bir vize ofisinde çalışma iznine başvurmak ve her iki Kabul Mektubunu da dahil etmektir. Onaylanırsa öğrenci bir çalışma izni belgesi alacak ve kolej programına girmek için İngilizce şartına ulaştıklarında Kanada'daki eğitimlerini yarıda kesmesi gerekmeyecek.

Alternatif olarak, öğrenciler bir çalışma izni olmadan İngilizce gereksinimlerini tamamlamak için Kanada'ya girebilirler, ancak üniversite programlarına başlamayı planladıkları zaman onaylanmış bir çalışma iznine sahip olmaları ZORUNLUDUR. Bunu tercih ederlerse, öneri, en az beş hafta önceden çalışma izni başvurusunda bulunmaları ve çalışma iznini zamanında alamazlarsa, üniversite çalışmaları için başlangıç ​​tarihini değiştirme fikrine açık olmalarıdır.