Kanada’da en hızlı büyüyen ekonomi

Gelişen ekonomisi, modern yaşam tarzı ve güzel manzaralarıyla Vancouver, eğitim, iş ve seyahat için popüler bir destinasyondur. Vancouver, Sony Pictures Imageworks, Microsoft, Hootsuite ve daha pek çok şirkete ev sahipliği yapıyor.

Kampüs hakkında

ILAC International College, dünyanın dört bir yanından ve yaşamın her kesiminden öğrencileri kendine çekmektedir .

Bu butik kampüs, Kömür Limanı topluluğunun su kenarı ile tarihi Gastown semti arasında yer almaktadır. Şehir merkezindeki finans bölgesine yakın bir konumda bulunan öğrenciler, dünyanın en güzel ve yaşanabilir şehirlerinden birinde kalıcı iş bağlantıları kurmak için mükemmel bir ortamdır

ILAC International College‘ın %100 İşe Yerleştirme Garantili Programlarına Katılın!

Vancouver’a genel bakış

İl:  British Columbia
Nüfus:  Şehir -> 0,6 milyon / Metropolitan alan -> 2,5 milyon (2016)
İklim:  Okyanus  veya  deniz batı kıyısı ,
Demonym:  Vancouverite
Saat dilimi:  Pasifik Standart Saati PST (GMT -8 saat)
Bölge telefon kodu  : 604 ,  778 veya  236 ile başlayan
Posta kodu:   V6T, V6Z veya V7X için V5K V7Y ile başlayan

Vancouver’ın konumu

Kanada Vancouver şehri, Kanada’nın Batı Kıyısında, ABD sınırının sadece 50 Km kuzeyinde yer almaktadır. Seattle güneyde 230 Km’dir.

Vancouver’da Yaşam Maliyeti

Vancouver’daki görece yüksek yaşam maliyeti nedeniyle başlamak zor olabilir. Vancouver, ülkedeki en yüksek konut fiyatları ile Kanada’da yaşanabilecek en ucuz şehirler arasındadır. Vancouver’ın toplu taşıma için aylık geçiş ücreti, kaç bölgenin gerektiğine bağlı olarak 90 ila 170 dolar arasında olabilir.

Genel olarak, Vancouver’daki yaşam maliyetleri pahalıdır (Toronto‘dan fazla olmasa bile) ve ulusal ortalamanın üzerindedir, ancak bu biraz daha yüksek ücretler ve daha düşük vergilerle dengelenebilir.  Daha fazla karşılaştırma kolaylığı için para biriminizi seçebilirsiniz.

Vancouver hava durumu

Vancouver’ın yaz sezonu genellikle kuraktır, ancak sıcaklıklar 20 ° C civarında kalır ve çok nadiren 30 ° C’nin üzerine çıkar. Hava genellikle bulutlu ve yağmurlu olduğu için kış ve sonbahar mevsiminin çoğu boyunca iç karartıcı olabilir. Bu, Vancouver’ın birkaç olumsuzluğundan biridir, ancak ilkbahar ve yaz aylarında parlak aylarla dengelenir.

Ayrıca Vancouver, ortalama sıcaklıkların nadiren 0 ° C’nin altına düştüğü Kanada’nın en ılıman kışlarından birine sahiptir. Çoğunlukla yağmurlu kış ve dağlarla birlikte Vancouver, kayak, snowboard ve diğer kış sporlarının amatörleri için ilginç bir denge sunar.

Vancouver’da ulaşım

Vancouver’ın toplu taşımacılığı çok gelişmiştir. Translink, Vancouver’da hızlı transit trenleri (SkyTrain), banliyö trenleri (West Coast Express), bir otobüs filosu ve bir deniz feribotu (SeaBus) çalıştıran ulaşım sisteminin adıdır.

Vancouver’ın metropol alanı 3 bölgeye ayrılmıştır. Ücretler, kaç bölgeyi geçeceğinize bağlıdır.

Şehir genelinde bisiklet yolları ağı vardır ve bisikletlerin birincil ulaşım şekli olarak kullanılması yerel kültürün bir parçasıdır. Vancouver’da çalışmak için diğer Kanada şehirlerinden daha fazla insan yürüyor veya bisiklete biniyor.

Vancouver Havalimanı Süreci

Vancouver’ın artıları ve eksileri

Negatifler:

  • Gülünç derecede pahalı konut piyasası.
  • Kuzey Amerika’daki herhangi bir şehrin en yüksek yaşam maliyeti.
  • Yüksek suç oranı.
  • Yağmurlu ve bulutlu kışlar.

Pozitifler:

  • Kanada’daki en uzun ömür.
  • Çok aktif bir iş piyasasıyla çeşitlendirilmiş ekonomi.
  • Sert kışlar yok, neredeyse hiç kar yağmıyor.
  • Muhafazakar sıcaklıklarla güneşli ve kurak yazlar.
  • Şaşırtıcı derecede muhteşem manzaralar.
  • Yüksek kaliteli solunabilir hava.

Kanada Vancouver, dünyanın en yaşanabilir 10 şehri arasında yer almaktadır.

Vancouver’da yapılabilecek ücretsiz ve bütçe dostu etkinlikler

Kanada Vancouver şehri, öğrenciler ve turistler için en iyi seçeneklerden birisidir. Özellikle diğer şehirlere oranla daha ılıman bir iklime sahip olması en büyük avantajlarından birisidir.

1. Salı gecesi Vancouver Sanat Galerisinin tadını çıkartın

Her Salı gecesi (17:00 – 21:00), Vancouver Sanat Galerisi (VAG) içindeki heyecan verici sergilerin tadını çıkarın . Bu bir “bağış gecesi”, bu nedenle sergilenen heyecan verici sergileri görmek için ne ayırabilir ve girebilirsiniz. 24 $ ‘a kadar tasarruf edeceksiniz. (Sadece Yetişkinler)

2. Film yıldızlarını takip edin!

Vancouver, yerel ekonomiye 1 milyar dolardan fazlasını enjekte ederek Kanada’daki en büyük film endüstrisine sahiptir.  Hangi filmlerin veya dizilerin çekildiğini öğrenmek için  Creative BC Film Listesine göz atın ve en sevdiğiniz yıldıza bir göz atmak için prodüksiyon setine gidin.

3. Ücretsiz film festivallerinin tadını çıkartın

Vancouver’da neredeyse her ay ücretsiz festivaller ve etkinlikler düzenlenmektedir: Uluslararası Caz Festivali , Işık Kutlaması etkinliği , Kiraz Çiçeği Festivali ve çok daha fazlası.  Şu anda gerçekleşen ücretsiz festivalleri, etkinlikleri veya kutlamaları bulmak için
bu etkinlik takvimini kullanın!

4. Korkunç Lynn Kanyonu Süspansiyon Köprüsü’nde yürüyün

Kuzey Vancouver, Lynn Kanyonu Süspansiyon Köprüsü’nü geçmek büyüleyici bir deneyim. Bunun dışında Lynn Kanyonu’nda yürüyüş yapabilir, yüzebilir ve şelaleleri hayranlıkla seyredebilirsiniz.

5. Chinatown’un tarihi yerlerinde dolaşın

Bu ünlü mahallede kendi yürüyüş turunuzu yapın ve Milenyum Kapısı gibi simge yapıları ve Dr. Sun Yat-Sen Çin Bahçesi ve Parkı’nın ücretsiz bölümünü görün.

6. Granville Adası’nı keşfedin

Granville Adası’nı ziyaret ederek bütün bir gün geçirebilirsiniz  :  görülecek çok şey var! Kıyıda gezinebilir, butiklerde vitrin yapabilir, Halk Pazarı’nı keşfedebilir  ve sokak sanatçılarının keyfini çıkarabilirsiniz. Yaz aylarında  ücretsiz Çocuk Su Parkı vardır.

7. Stanley Park’s Seawall’da yürüyün

Bisiklete binmek, yürümek, koşmak veya sadece bir bankta oturmak istiyorsanız, Vancouver’da Stanley Park’ın Seawall’ından daha güzel bir yer yoktur  . Bu asfalt yol parkın etrafından Vancouver şehir merkezine döner ve rotası, şehrimizin en güzel manzarasıdır.

8. Capilano Somon Kuluçkahanesi’ni ziyaret edin

Kuzey Vancouver’da Capilano Somon Kuluçkahanesi’ne gidebilirsiniz  . Kanada federal hükümeti tarafından işletilen kuluçkahane tüm yıl boyunca açıktır, ancak ziyaret etmek için en iyi zaman Ağustos sonu ile Kasım arasıdır.

9. GMS Gözlemevi’ndeki yıldızları görün

1/2 metrelik bir teleskopla Gordon MacMillan Southam Gözlemevi  , Vancouver çevresindeki gökyüzünü gözlemlemenize ve etraftaki yıldızların en nefes kesici manzaralarını keşfetmenize yardımcı olur. Kabul, bağışlarla, yalnızca cumartesi geceleri, 19: 00-23: 00 arası ziyaret edebilirsiniz.

10. Grouse Grind yürüyüşü

Açık hava etkinlikleri hayranıysanız,  Grouse Grind yürüyüşü  sizin için mükemmeldir. Yürüyüş 2 saate kadar sürebilir, ancak tepedeki manzara harika. Yine de gondol yolculuğu için 10 dolar ödemeniz gerekecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir